JUN
2024

Wyniki IV Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego pt.: ”NA SKRZYDŁACH WOLNOŚCI!”

7 czerwca 2024 r. w naszej szkole gościliśmy wspaniałych uczniów z powiatu, jak i miasta Częstochowy. Przybyli do nas laureaci IV Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego pt.: ”NA SKRZYDŁACH WOLNOŚCI!” Konkursowi od wielu lat patronują: Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn- Pan Tomasz Kucharski oraz Radna Rady Powiatu- Pani Monika Kosielak. Tegoroczny konkurs zorganizowano przy współudziale i partnerstwie Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN “WOM” w Częstochowie. Pani Beata Raczyńska, nauczyciel bibliotekarz PBP RODN “WOM” w Częstochowie jako przewodnicząca reprezentowała jury podczas gali. To dzięki Państwa wsparciu konkurs zyskał wysoką rangę i większy zasięg. Dziękujemy patronom honorowym za przepiękne nagrody. Czujemy się zaszczyceni i dumni z takiej współpracy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu: Szanownemu Jury, nauczycielom, rodzicom, a zwłaszcza młodym i zdolnym uczniom.

Wyniki konkursu

Skład Komisji Konkursowych – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN “WOM” w Częstochowie

Kategoria historyczna:

Ernest Pidzik – przewodniczący, Barbara Witkowska, Aneta Przybyłowicz

Kategoria literacka:

Beata Raczyńska – przewodnicząca, Anna Płusa, Anna Dąbrowska

Kategoria plastyczna:

Izabela Bajor – przewodnicząca, Marek Czarnołęski, Katarzyna Kucharzewska

Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klas 4-6. Prezentacja multimedialna dotycząca wolności pt.: “Młodzi przyszłością Europy”. Co wiesz o Unii Europejskiej? Fakty, wydarzenia, sławni ludzie.

I miejsce

Dawid Chrostowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie

opiekun: pani Aneta Bednarek

Ernest Waszczyk, uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie

III miejsce

Tymoteusz Żyngiel, uczeń Szkoły Podstawowej nr 40 im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie

opiekun: pani Joanna Kromołowska

Wyróżnienia:

• Anna Bednarek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach

• Karolina Dębska, uczennica Szkoły Podstawowej w Olsztynie

opiekun: pani Beata Dębska

• Zuzanna Biel, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie

• Filip Dondela, uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie

opiekun: pani Agnieszka Górniewicz

Kategoria klas 7-8 (prezentacja multimedialna)

I miejsce

Eryk Staniec, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie

opiekun: pani Katarzyna Kosmala

II miejsce

Małgorzata Dróżdż, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach

Gabriel Wiśniewski, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie

opiekun: pani Anna Kolczarek

Wyróżnienia:

• Maria Choryłek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

opiekun: pani Małgorzata Knysak

• Ostap Vovkohon, uczeń Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie

opiekun: pani Aneta Podlas, pani Danuta Ślęzak, pan Tomasz Imiołek

Kategoria klas 4-6.List do koleżanki lub kolegi ” Jestem Europejczykiem/ Europejką i jestem z tego dumny/ dumna?” Godność, Wolność, Równość.

Julia Kulejewska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konarach

opiekun: pani Wioletta Gała-Zyzik

II miejsce (ex aequo)

Seweryn Michalski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie

opiekun: pani Halina Prudło

Karolina Dębska, uczennica Szkoły Podstawowej w Olsztynie

opiekun: pani Beata Dębska

Antoni Hylaszek, uczeń Szkoły Podstawowej w Podlesiu

opiekun: pani Jolanta Kłopot

Wyróżnienia:

• Emilia Burchacka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie

opiekun: pani Marta Deska

• Franciszek Nowiński, uczeń Szkoły Podstawowej w Podlesiu

opiekun: pani Jolanta Kłopot

Kategoria klas 7-8 ( list)

I miejsce

Oskar Wąsek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Zielonej

opiekun: pani Izabela Saleta

Filip Kotas, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach

opiekun: pani Monika Hobot

Nikola Ulfig, uczennica Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie

opiekun: pani Aneta Podlas, Danuta Ślęzak, Tomasz Imiołek

• Kaja Dobosz, uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

opiekun: pani Wioletta Derda

• Karolina Pikorska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie

opiekun: pani Agnieszka Czerwińska

Kategoria klas 4-6. Praca plastyczna ” My młodzi otwarci na Europę”.

Oliwia Gradzik, uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

Franciszek Podsiadlik, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Częstochowie

opiekun: pani Anna Kolczarek

Wyróżnienia:

• Nadia Kasińska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach

opiekun: pani Maria Magiera

• Antonina Saleta, uczennica Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Zielonej

opiekun: pani Renata Hasikowska

• Nadia Jabłońska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

opiekun: pani Wioletta Derda

Kategoria klas 7-8 ( praca plastyczna)

I miejsce

Emilia Rutkowska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Zielonej

opiekun: pani Izabela Saleta

W roli konferansjerów wystąpiły organizatorki i pomysłodawczynie wydarzenia: Anna Zarzycka-Tomalska i Monika Hobot.

Wszystkim laureatom, ich nauczycielom, rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyrażamy wdzięczność opiekunom uczniów, którzy włożyli trud w przygotowanie swoich wychowanków.

Anna Zarzycka-Tomalska