10
JUN
2024

Wyniki II Szkolnego Konkursu Geograficznego „FLAGI PAŃSTW EUROPY” „FLAGI PAŃSTW ŚWIATA”

Wyniki II Szkolnego Konkursu Geograficznego

„FLAGI PAŃSTW EUROPY”

„FLAGI PAŃSTW ŚWIATA”

Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu geograficznego. Celem konkursu było  zachęcenie uczniów do poszerzania i pogłębiania swoich wiadomości dotyczących geografii świata. Ponadto doskonalenie umiejętności geograficznych,  propagowanie wiedzy dotyczącej znajomości flag, stolic, państw Europy oraz krajów położonych na wszystkich kontynentach. Uczniowie wykazali się znajomością położenia geograficznego państw na mapie konturowej politycznej Europy i Świata.

Konkurs odbył się  3 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach. Organizatorem konkursu była pani Anna Zarzycka-Tomalska, nauczyciel geografii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał pan Damian Ceglarz. W skład komisji oceniającej wchodzili nauczyciele: pani Anna Zarzycka-Tomalska oraz nauczyciel przyrody, pani Anna Miszczyk.

W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z klas 4-8.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria:  „FLAGI PAŃSTW EUROPY”

I miejsce: Dominik Kulpecki klasa 5

II miejsce: Anna Bednarek  klasa 6

III miejsce: Aleksander Cichoń klasa 5

 

Wyróżnienie:

Agata Nowak klasa 6

Michał Kosielak klasa 6

Wiktor Kotas klasa 4

 

Kategoria: „FLAGI PAŃSTW ŚWIATA”

I miejsce: Filip Kotas klasa 8

II miejsce: Weronika Zielska klasa 6

III miejsce: Grzegorz Adamus klasa 8

 

Wyróżnienie:

Zuzanna Kabała klasa 7

Krzysztof Jabłoński klasa 8

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów geograficznych.

 

Opracowanie

Anna Zarzycka-Tomalska