19
JUN
2024

KLASA W TERENIE

Uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Zrębicach w roku szkolnym 2023/2024 wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym KLASA W TERENIE. Głównym celem projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu.

Realizację pierwszych zadań przyrodniczych uczniowie rozpoczęli już w październiku. Wycieczki do pobliskiego lasu dostarczały dzieciom wielu aktywności. Obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierali dary natury, które wykorzystywali do wykonania ciekawych prac plastycznych. Zawsze było dużo śmiechu i radości podczas wymyślania różnych zabaw i gier w terenie. W kolejnych miesiącach, gdy stopniał śnieg, a bezchmurne niebo i słońce zachęcało do spacerów, wyruszaliśmy do lasu bawiąc się w przyrodników. Obserwowaliśmy chmury i wykonaliśmy pracę plastyczną na folii. Wiosenna roślinność zachęciła wszystkich do zabawy w „Przyrodniczy labirynt kolorów”. W ciepły majowy dzień wspólnie z wychowawczyniami został zorganizowany piknik zachęcający do spożywania zdrowej żywności.  To było ostatnie zadanie kończące nasz udział w projekcie.

Dziękuję  uczniom klasy II i III oraz wychowawczyniom: pani Marii Matyi i pani Ewelinie Michalik za zaangażowanie i pomoc .

                                                                                     Koordynator projektu: Beata Florczyk