20
JUN
2024

CZYTAM Z KLASĄ

Udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” podjęli uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Zrębicach na początku roku szkolnego 2023/2024. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI”. Projekt składał się z trzech modułów: I – Bądź dobry dla ludzi, II – Bądź dobry dla zwierząt i III – Bądź dobry dla roślin.

Uczniowie realizowali zadania na podstawie wybranych lektur. W każdym module było również zadanie dobroczynne. W ramach realizacji zadań dobroczynnych klasa II i III przyłączyła się do szkolnej akcji zbiórki darów dla Domu Dziecka w Chorzenicach.

Uczniowie wykonali i zawiesili wokół szkoły pokarm dla ptaków. Zaprojektowali i wykonali plakat: „Nasi czworonożni przyjaciele” zachęcający do adopcji zwierząt i znaleźli dom dla małego kotka, którego adoptowała rodzina naszego kolegi Tymka.

Udział w projekcie „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” stał się dla naszych uczniów świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie pielęgnowaliśmy Dobroczynność. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Beata Florczyk, Maria Matyja i Ewelina Michalik podpowiadały uczniom, jak należy troszczyć się o siebie, o innych i o wszystko co nas otacza.

Oprac. Beata Florczyk