20
MAY
2024

Wyniki IV Szkolnego Konkursu Historycznego

„233. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”

„Witaj maj, trzeci maj, Dla Polaków błogi raj”

 

Przedmiotem Konkursu było rozwiązywanie testu historycznego. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy historycznej o pierwszej konstytucji w Europie i drugiej na świecie oraz promowanie walorów edukacyjnych, pielęgnowania tradycji patriotycznych oraz kształcenia świadomości narodowej.

Konkurs odbył się  10 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach. Organizatorem konkursu była pani mgr Anna Zarzycka – Tomalska, nauczyciel historii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani mgr Izabela Mendakiewicz – Pasieka.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klasy 4-6

I miejsce Aleksander Cichoń  klasa 5

II miejsce  Nikola Czajkowska klasa 5

III miejsce Julia Stefańczyk  klasa 6

Kategoria klasy 7-8

I miejsce Lena Ceglarz klasa 7

II miejsce Filip Kotas  klasa 8

III miejsce Zuzanna Kabała klasa 7

 

Dziękujemy wszystkim  uczniom  za udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów historycznych.

 

Opracowanie

Anna Zarzycka-Tomalska