XII Gminny Konkurs Matematyczny „Zostań mistrzem matematyki”

22 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Zrębicach odbył się już po raz dwunasty Gminny Konkurs Matematyczny pod tytułem : „Zostań mistrzem matematyki”.

Podobnie jak w ubiegłych latach honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Pan Tomasz Kucharski.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas piątych i szóstych z terenu gminy Olsztyn, którzy mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności indywidualnie oraz drużynowo. Na konkurs przybyli uczniowie ze Szkół Podstawowych: z Kusiąt, Olsztyna oraz Turowa. Udział w konkursie wzięli również uczniowie naszej szkoły. Łącznie było 12 uczestników.

Słowa powitania do wszystkich przybyłych gości skierowali – Pan Dyrektor Wojciech Kucia oraz uczennica naszej szkoły Małgorzata Dróżdż.

Następnie przystąpiliśmy do rozgrzewki, rozwiązując krzyżówkę. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Mistrz matematyki – jeden z dwunastu”. Kolejnym etapem było rozwiązanie testu składającego się z kilkunastu zadań. Zadania te nawiązywały tematycznie do liczby „dwanaście”, która stała się symbolem tegorocznego konkursu ze względu na dwunastą edycję oraz liczbę uczestników.

Po przerwie odbyły się rozgrywki drużynowe. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą rozwiązując zadania na czas. Szkoły zajęły poszczególne miejsca w następującej kolejności: Zrębice, Olsztyn, Turów i Kusięta.

Wyniki konkursu w klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

I miejsce – Anna Bednarek (SP Zrębice)

II miejsce – Nikola Tomzik (SP Zrębice)

III miejsce – Magdalena Nabiałek (SP Olsztyn)

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zrębicach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn – Pan Tomasz Kucharski.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznych matematycznych zmaganiach oraz nauczycielom, którzy dołożyli wszelkich starań w przygotowanie do konkursu swoich podopiecznych. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i realizacji konkursu; szczególnie moim koleżankom – Agnieszce Łukaszewicz, Izabeli Pasiece, Kamili Góreckiej, Annie Miszczyk i Annie Zarzyckiej – Tomalskiej a także pracownikom obsługi. Jeszcze raz dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy! Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.

Opracowała: Małgorzata Pierzchała