Szkoła Patriotów

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła Podstawowa w Zrębicach uzyskała zaszczytny tytuł “Szkoła Patriotów”.

Uczniowie realizowali Wojewódzki Projekt Edukacyjny “Szkoła Patriotów” zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Celem projektu było pielęgnowanie pamięci o ważnych dla kraju oraz naszego regionu, osobach, wydarzeniach i miejscach, które zapisały się na kartkach polskiej historii. Organizatorem projektu był Śląski Kurator Oświaty, a partnerem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Certyfikat nadaje wysoką rangę podejmowanym przedsięwzięciom przez, które szkoła staje się wzorem do naśladowania. Nasza szkoła uzyskała prawo do posługiwania się tytułem w oficjalnych uroczystościach oraz jest wpisana do rejestru Śląskiego Kuratora Oświaty. Szkoła otrzymała specjalne przygotowany bandolier i Ziarna Niepodległości.

Koordynatorem projektu w Szkole Podstawowej w Zrębicach była Anna Zarzycka-Tomalska nauczyciel historii oraz Monika Hobot nauczyciel języka polskiego.

Składamy podziękowania dla nauczycieli, uczniów, rodziców zaangażowanych w jego realizację.

Dziękujemy!

Anna Zarzycka-Tomalska