Sukces w IX Wojewódzkim Konkursie “Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”

Z wielką radością informujemy, że Maja Krzysztoń uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach zajęła II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie “Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie” w kategorii szkół podstawowych.

Maja uzyskała zaszczytny tytuł Laureata i otrzymała nagrodę w postaci wyjazdu- wizyty studyjnej do Brukseli oraz inne atrakcyjne nagrody.

Uczennicę przygotowała do konkursu mgr Anna Zarzycka – Tomalska nauczyciel historii.

Maja znalazła się w “ELICIE PATRIOTYCZNEJ MŁODZIEŻY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO” -te piękne słowa skierowała do finalistów i laureatów Pani Jadwiga Wiśniewska podczas Gali Patriotycznej – “Młodzi w hołdzie Bohaterom”.

Gala konkursu odbyła się 15 marca 2024 roku w Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II w Częstochowie. Organizatorem Konkursu jest Pani Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego. Podczas tej uroczystości Mai towarzyszyła pani Anna Zarzycka – Tomalska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach Wojciech Kucia oraz rodzina.

To była piękna lekcja patriotyzmu. Maja przedstawiła w swojej pracy najpiękniejsze świadectwo pamięci młodego pokolenia, przez oddanie CZCI I CHWAŁY BOHATEROM w szczególności płk MARIANOWI PILARSKIEMU ps. “JAR”. Komendant Obwodu Zamość Zrzeszenie WiN, komendant II Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej, który poświęcił całe swoje życie na walkę o wolność swojej Ojczyzny. To ukazana piękna historia NIEZŁOMNOŚCI, BOHATERSTWA I NIEZWYKŁEJ ODWAGI.

Uczennica będzie reprezentować Szkołę Podstawową w Zrębicach, Miasto i Gminę Olsztyn w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Mai serdecznie gratulujemy!

Życzymy spełnienia marzeń i dalszych sukcesów historycznych.

Anna Zarzycka-Tomalska