Pasowanie na czytelnika

“Czytanie książek jest najlepszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska
6 marca 2024r. w naszej szkole odbyło się pasowanie klasy I na czytelnika. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, które zapoznały ich ze światem książek. Efekt jest taki, że nasza szkoła jest bogatsza o nowych czytelników!
Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz obowiązkami czytelnika, których zobowiązali się przestrzegać. Poznali także “życzenia książek”.
Mamy nadzieję, że w myśl Wisławy Szymborskiej, uczniowie I klasy będą czerpać jak największą radość z przeczytanych książek. Bo przecież książki to nie tylko piękna okładka i zapisane kartki, ale także wyjątkowy zapach, atmosfera podczas czytania czy nauka, która pozostaje z nami już na zawsze…
 Na pamiątkę dzisiejszego pasowania nasi najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Oprac. Dorota Piasecka