Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

“Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu”- Józef Piłsudski

“Młodzi Pamiętają!”

1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”,  święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia Polski. Dzień ten został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby zachować pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, którzy walczyli o suwerenność i niepodległość Polski.

Uczniowie podczas lekcji historii w klasach 4-8 obejrzeli prezentację multimedialną, wykonali gazetkę ścienną, wykorzystywali podczas zajęć materiały edukacyjne IPN. Uczestniczyli w pokazie filmu “Żołnierze Wyklęci”. Pani Anna Zarzycka-Tomalska omówiła podczas lekcji najważniejsze fakty z życia oraz sylwetki zasłużonych bohaterów w szczególności Witolda Pileckiego -” Starałem się tak żyć, obym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”.

Chwała Bohaterom!

“Życie poświęcić warto jest tylko jednej idei wolności. Jeśli walczymy i ponosimy ofiary, to dlatego, że chcemy właśnie żyć, ale żyć jako ludzie wolni, w wolnej Ojczyźnie”- kpt. Zdzisław Broński “Uskok”.

Uczniowie naszej szkoły z powagą, zaangażowaniem oddali hołd bohaterom. Dziękujemy

Pamiętajmy!

Anna Zarzycka-Tomalska