FEB

Konkurs na logo szkoły

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W ZRĘBICACH

1. Organizatorem konkursu na projekt LOGO jest Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zrębicach.
  2. Przedmiotem (zadaniem) konkursu jest zaprojektowanie znaku graficznego (logo) Szkoły Podstawowej w Zrębicach.

Cel konkursu

1. Celem konkursu jest opracowanie znaku graficznego, który będzie używany jako logo – znak identyfikacji wizualnej we wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych, dokumentacji, stronie szkolnej itp.
  2. Projekty logo powinny przewidywać możliwość wszechstronnego wykorzystania (na drukach firmowych, wizytówkach, folderach, tablicach, banerach, reklamach, gadżetach, strojach szkolnych itd.).
  3. Z uwagi na punkt powyższy, projekty logo nie mogą naruszać dobrych obyczajów ani praw osób trzecich – w szczególności praw autorskich.

Warunki uczestnictwa w konkursie

1. Konkurs trwa od 26.02.2024r. do 08.03.2024r.
  2. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu.
  3. Projekty konkursowe powinny być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie.
  4. Każdy uczestnik konkursu ma prawo do złożenia jednego projektu graficznego.
  5. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
  6. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
  7. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej w Zrębicach.
  8. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.
  9. Zgłoszony projekt nie może być uprzednio wykorzystany w żadnym tego typu konkursie ani na stronie internetowej innej szkoły.
  10. Uczestnicy wyrażają zgodę na korzystanie z pracy konkursowej i rozporządzania nią przez Organizatora na wszystkich polach eksploatacji na potrzeby konkursu.
  11. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na wykorzystywanie przez Organizatora autorskich praw osobistych do pracy konkursowej na potrzeby konkursu, w szczególności udzielają pozwolenia na modyfikację projektu logo, dokonania koniecznych zmian strukturalnych, kolorystycznych i uzupełnień.

Wymagania dotyczące prac konkursowych

1. Projekt graficzny logo można wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych.
  2. Podczas projektowania logo należy pamiętać przede wszystkim o jego praktyczności i możliwości wszechstronnego zastosowania.
  3. Na formacie A4 należy przedstawić znak mieszczący się w polu 15cm x15cm.
  4. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:
  • być czytelne i łatwe do zapamiętania,
  • być łatwo utożsamiane z naszą szkołą,
  • wzbudzać pozytywne emocje,
  • składać się z dwóch podstawowych elementów: sygnetu (symbolu graficznego), logotypu (graficznie przedstawionej nazwy szkoły).
  • powinno zawierać nazwę szkoły w pełnym brzmieniu: Szkoła Podstawowa im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach.

Zgłaszanie prac

1. Prace należy dostarczyć do Sali nr 3 ( p. Monika Hobot) szkoły do 8 marca 2024 roku.
  2. Koperta zgłoszeniowa opatrzona hasłem „Konkurs na logo szkoły” powinna zawierać:
  • pracę konkursową w formacie tradycyjnym (papierowym) A4,
  • pendrive z pracą konkursową (jeżeli jest ona wykonana techniką komputerową wraz z nazwą programu, w którym projekt został wykonany);
  • w przypadku prac wykonanych oryginalnie metodą elektroniczną, należy wykonać wydruk pracy na papierze,
  • czytelnie wypełnioną Kartę zgłoszenia oraz RODO.
  1. Prace można zgłaszać do 8 marca 2024 roku.
  2. Organizator nie zwraca prac.

Ocena prac i rozstrzygnięcie konkursu

1. Zgłoszenia niekompletne lub prace niespełniające powyższych warunków będą dyskwalifikowane.
  2. Oceny prac konkursowych i wyboru najlepszej pracy dokona Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły.
  3. Oprócz nagrody głównej dla zwycięskiego projektu, przewiduje się nagrody za 2 i 3 miejsce oraz dyplomy dla uczestników.
  4. Decyzja Komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

Ogłoszenie wyników

1. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca 2024r.
  2. Informacja o zwycięskim projekcie zostanie podana na stronie internetowej Szkoły.
  3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do opublikowania imienia i nazwiska laureata konkursu, a także wszystkich prac konkursowych oraz umieszczenia tych informacji w materiałach reklamowych Organizatora oraz w mediach i Internecie.