FEB

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

W ramach akcji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”, w dniu 21.02.2024r., w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I-III z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego, którym towarzyszył niezwykły gość – Krokodyl Tirek. W czasie prelekcji dzieci miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspektora Transportu Drogowego. Powtórzyły zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i poznały ogromną wagę elementów odblaskowych, które należy stosować aby być bardziej widocznym i bezpiecznym. Dowiedziały się jak niezbędny i ważny jest kask i ochraniacze podczas jazdy rowerem czy przejażdżki hulajnogą. Przypomniały sobie numer alarmowy i jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Rozpoznawały znaki drogowe, rozwiązywały rebusy, zagadki i krzyżówki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i ciekawością uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadając na pytania prowadzących. Prawdziwą atrakcją okazał się samochód Inspekcji Transportu Drogowego, do którego dzieci mogły wsiąść i obejrzeć go z bliska. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali upominki, wśród których znalazły się m.in. książki i elementy odblaskowe.

Szkoła Podstawowa w Zrębicach składa serdeczne podziękowania dla Pana Macieja Ulczok – Zastępcy Naczelnika Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach,  Pana Pawła Zielińskiego – Młodszego Specjalisty, Pani Sabriny Małek  – Kontrolera i Pana Mateusza Łukasika – Starszego Kontrolera z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach i Śląskiej Delegatury GITD.

Oprac. Anna Miszczyk