JAN

„Bombka z Memmingen”- Projekt edukacyjny BohaterON-włącz historię!

Uczniowie naszej szkoły klas 4-8 realizowali projekt na lekcjach historii w ramach kampanii BohaterON -włącz historię przygotowaną we współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej pt. “Bombka z Memmingen”- słuchowisko edukacyjne. Przedstawiające historię głównego bohatera słuchowiska w obozie jenieckim- Stalag VII B Memmingen. Opowieść oparta jest na prawdziwej historii Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. Zagłoba. Uczniowie pracowali z kartami pracy, wykonywali bombki według ustalonego szablonu. Bombki zawisły na naszej choince przypominając o prawdziwej historii jednego z polskich bohaterów. Cześć uczniów zabrała ze sobą bombkę do domu oraz cząstkę historii. Historia pana Aureliusza pozostanie na długo w naszej pamięci. Lekcje prowadzone były zgodnie z wcześniej przygotowanymi scenariuszami pod kierunkiem nauczyciela historii. Zajęcia zaangażowały uczniów do myślenia, działania, kreatywności i wzbogaciły naszą wiedzę w bogate wiadomości historyczne. Umocniły wzorce rodziny, tradycji, podkreśliły cechy dobrego człowieka. Ukazały pragnienie wolności i tęsknotę za Ojczyzną. Pokazały okrucieństwo wojny w tle wzorcowych postaw, siły przeżycia i trudnych ludzkich wyborów. Zajęcia dopasowane były do wieku uczniów.

Dziękujemy za wspaniałą patriotyczną postawę.

Koordynator szkolny Anna Zarzycka-Tomalska