JAN

Spotkanie z leśnikiem

Zima to niezwykle trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Niska temperatura i opady śniegu sprawiają, że jest im dużo trudniej znaleźć odpowiednią ilość pożywienia. Leśne zwierzęta i ptaki potrzebują wtedy pomocy ze strony człowieka.

12 stycznia, już po raz kolejny, przedszkolaki i uczniowie klas I-III spotkali się z leśnikiem, panią Katarzyną Szostak z Nadleśnictwa w Złotym Potoku.

Podczas spotkania dzieci poznały różne gatunki ptaków, które mogą spotkać zimą w swoich karmnikach. Dowiedziały się również jakie są zasady właściwego ich dokarmiania m.in.: jaki rodzaj pokarmu powinien znaleźć się w karmniku, że ptaki dokarmiamy tylko wtedy gdy zima jest śnieżna i mroźna i że powinniśmy to robić regularnie. Na koniec spotkania dzieci wspólnie z nauczycielami zawiesiły karmniki na drzewach wokół szkoły.

Pani Kasi serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i podarowaną karmę dla ptaków.

Anna Miszczyk