DEC

Zapal Światło Wolności!

Nasza szkoła brała udział w kampanii społecznej Instytutu Pamięci Narodowej z okazji 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

“Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2023r.”

Celem akcji jest upamiętnienie ofiar komunistycznych represji. Nawiązując do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981r. wykonały rzesze mieszkańcy wolnego świata.

Prezydent USA Ronald Regan powiedział:” Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

Uczniowie klas 4-8 pod kierunkiem nauczyciela historii Anny Zarzyckiej – Tomalskiej zapalali wirtualne świece.

Zapalając świecę uczniowie oddawali się zadumie i refleksji, nad znaczeniem słów: prawa obywatelskie, ochrona praw człowieka, demokracja i wolność. Uczniowie pokazali wyraz pięknej, dojrzałej postawy patriotycznej młodego obywatela.

Dziękujemy!

Anna Zarzycka-Tomalska