DEC

V Wojewódzkie Dyktando im. Jury Krakowsko- Częstochowskiej “MISTRZ ORTOGRAFII”

“Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”
5 grudnia Amelia Nowicka z kl. VII, Małgosia Dróżdż i Filip Kotas z kl. VIII brali udział w V Wojewódzkim Dyktandzie im. Jury Krakowsko- Częstochowskiej “MISTRZ ORTOGRAFII”. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa  im. Kornela Makuszyńskiego  w Brzyszowie. Celem konkursu było promowanie edukacji językowej wśród młodzieży.  Uczestnicy, a było ich wielu, pisali dyktando o bardzo dużym stopniu trudności, przygotowane przez prof. Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Jest nam niezmiernie miło poinformować,  że Małgosia Dróżdż zdobyła Wyróżnienie w konkursie!
Organizatorom gratulujemy wspaniałego wydarzenia językowego i serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Naszym uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły!
Małgosi i pozostałym laureatom gratulujemy zaszczytnego miejsca w gronie wyróżnionych, życząc kolejnych sukcesów na płaszczyźnie językowej!
Oprac. Monika Hobot