DEC

Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek pt.: ” Kolęda Zrębicka”

” Betlejemski cud przychodzi… Czy chcesz Go uchwycić? Co widzisz? Wierzysz, że On rodzi się w Tobie?!”
21 grudnia od wczesnych godzin porannych nasza szkoła rozbrzmiewała muzyką i pięknymi kolędami! Uczniowie dzielili się opłatkiem i spędzali czas przy wspólnych, klasowych stołach, wypełnionych zapachem pierników, ciast, a nawet tradycyjnych potraw wigilijnych. Zwieńczeniem tego, jakże klimatycznego świątecznego nastroju, był Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek pt.: ” Kolęda Zrębicka”.  Koncert wzbogacony pięknym i refleksyjnym słowem miał za zadanie uzmysłowić wszystkim zebranym, czym są Święta Bożego Narodzenia. Pan Jezus nie rodzi się na talerzu, ale w sercu człowieka. Przychodzi na świat w ubogiej stajence, by nieść pokój i radość. Koncert kolęd i pastorałek przygotowali uczniowie klasy: VII i VIII pod czujnym okiem pani Moniki Hobot. Wystąpiło wielu wspaniałych solistów, w tym najmłodsi z klas I-III, w strojach aniołków i pasterzy. Koncert zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn- Pan Tomasz Kucharski, Radne Rady Powiatu: Pani Monika Kosielak oraz Pani Danuta Tomza, a także Radny Miasta i Gminy Olsztyn- Pan Dariusz Górecki. Wśród zaproszonych gości znalazła się także Sołtys Zrębic- Pani Kamila Ulrich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za obecność i ciepłe słowa, odczytujemy to sobie jako wyraz Państwa sympatii wobec naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim zebranym: emerytowanym nauczycielom i pracownikom obsługi,  rodzicom, dzieciom i naszym znakomitym artystom!  Życzymy wszystkim radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia- wierzymy, że Maleńka Miłość obdarzy Państwa pokojem, odmieni serca i przyniesie ukojenie w gonitwie dnia codziennego. Wesołych Świąt!
Oprac. Monika Hobot