DEC

Apel dotyczący praw człowieka

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania.  Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie.”
Janusz Korczak
11 grudnia w naszej szkole upływał w duchu poszanowania praw dziecka. 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka,  dlatego z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć nie tylko historię, lecz także ważne dokumenty,  które regulują prawa wszystkich ludzi. Uczniowie klasy V, pod czujnym okiem pani Moniki Hobot oraz pani  Agnieszki Łukaszewicz, przygotowali apel dotyczący praw człowieka. Nie zabrakło ważnych treści, a także wspaniale odśpiewanych piosenek, które z całą mocą podkreślały, że trzeba przede wszystkim usłyszeć potrzeby dziecka. Piątoklasiści spisali się znakomicie!
Dziękujemy klasom: IV, VI, VII I VIII za przygotowanie plakatów tematycznych przedstawiających charakter poszczególnych praw!
Pamiętajmy!
“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”
Oprac. Monika Hobot