13
NOV
2023

Zwiedzanie klubu RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA

W piątek 10 listopada uczniowie klasy 4, 5 i 6  wraz z  panem dyrektorem Wojciechem Kucią i panem Damianem Ceglarzem odwiedzili klub piłkarski RKS Raków Częstochowa. W czasie wizyty zwiedzili stadion, na którego murawę wbiegali tunelem dla piłkarzy, a następnie pozowali do zdjęć z medalem Mistrza Polski za sezon 2022/2023. Kolejnym punktem było zwiedzanie budynku klubowego, gdzie między innymi uczniowie naszej szkoły mogli wejść do szatni piłkarzy Rakowa Częstochowa. Uczniowie mogli usiąść na miejscu swojego ulubionego piłkarza, poznać historie jakie miały miejsce w szatni oraz ciekawostki dotyczące piłkarzy. Na zakończenie mogliśmy zasiąść w sali konferencyjnej  na miejscach przeznaczonych dla dziennikarzy i trenera Dawida Szwargi. Uczniowie wzięli udział w quizie sportowym na temat historii klubu RKS Raków Częstochowa. Składamy podziękowania dla Ambasadora, Pana Roberta Kowalczyka za umożliwienie zwiedzenia klubu od wewnątrz oraz Pana Krystiana za oprowadzenie po klubie. Trenerowi, zawodnikom i całemu sztabowi szkoleniowemu życzymy samych sukcesów w obecnym sezonie.

Opracowanie

Wojciech Kucia