10
NOV
2023

„Szkoła do hymnu” 2023

Już po raz szósty nasza szkolna społeczność włączyła się w akcję “Szkoła do hymnu” pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W ostatni dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” na sali gimnastycznej. W tym roku był to piątek, 10 listopada. Tym sposobem włączyliśmy się do wspólnego świętowania kolejnej   105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas śpiewania hymnu nasi uczniowie wykazali się wzorową postawą. Z należytą powagą,  odświętnie ubrani  w stroje galowe, z kotylionami w barwach narodowych,  uczniowie, wspólnie z panem dyrektorem, wychowawcami i nauczycielami oddali wyraz  poczucia zbiorowej odpowiedzialności – współczesnego patriotyzmu. Oddali cześć bohaterstwu, waleczności i męstwu przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy i świata. W tym dniu w szkole oprócz melodii hymnu towarzyszyły nam dźwięki  innych patriotycznych pieśni. Dziękujemy bardzo serdecznie za udział w tegorocznej akcji.

Opracowanie:

Koordynator szkolny

Anna Zarzycka -Tomalska