20
NOV
2023

Spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem

20 listopada 2023 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III oraz zerówki uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci, panem Waldemarem Cichoniem.

Nasz gość opowiedział o powstaniu swojej pierwszej książki „Cukierku, Ty łobuzie”. Historia kota Cukierka szybko skradła serca dzieci i była najczęściej kupowaną pozycją literatury dziecięcej, a w 2017 roku trafiła na listę lektur szkolnych dla uczniów klas I-III. Książka zapoczątkowała liczącą 10 części serię. Ale opowiadania o przygodach Cukierka to nie wszystko. Autor napisał również serię książek o psie Riko. Pierwsza z nich nosi tytuł: „Jeśli się zgadzasz,  zaszczekaj dwukrotnie”.

Na zakończenie nasi uczniowie podziękowali za ciekawe spotkanie i otrzymali od pisarza książki z autografem. Będzie to dla nas wspaniała pamiątka.

Beata Florczyk