12
NOV
2023

Narodowe Święto Niepodległości w Olsztynie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie zorganizowane były  przez Jurajską Gminę Olsztyn z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Delegacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zrębicach uczestniczyła we wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej przy akompaniamencie orkiestry dętej „Sempre” pod batutą kapelmistrza Kamila Cisowskiego. Byliśmy świadkami uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej żołnierzy z gminy Olsztyn, poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919-1920. Pan burmistrz Tomasz Kucharski odczytał listę poległych na polu chwały za wolność i Ojczyznę. Wśród żołnierzy byli mieszkańcy Zrębic: Antoni Stępień, Piotr Mizera, Jan Kosiński i Józef Kapuściński. Uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Adamus kl. 8, Gloria Zielska kl. 7, Mateusz Ujma kl. 6 wraz z panem dyrektorem Wojciechem Kucią złożyli wiązankę  kwiatów  w barwach narodowych w hołdzie pamięci. W uroczystości wzięła udział pani Kamila Górecka – opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz pani Anna Zarzycka-Tomalska – nauczyciel historii. Całą uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Akord. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, w tym doniosłym i patriotycznym wydarzeniu.

Opracowanie

Anna Zarzycka-Tomalska