17
NOV
2023

Akcja „Warte Zapamiętania”

W ramach akcji z okazji “Warte Zapamiętania” z okazji Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Zrębicach otrzymali specjalne karty do uzupełnienia. Zadaniem było odszukać ciekawy cytat znanych Polek i Polaków, który jest “Warty Zapamiętania. Kartki zostały przygotowane przez uczniów klasy 6 w składzie: Agata Nowak, Anna Bednarek, Michał Rozpędek, Amelia Jaśkiewicz, Weronika Zielska, Sandra Tomalska, Mateusz Ujma. Klasa 5 w składzie: Lena Litwiniec, Maja Abramowicz, Malwina Strączyńska, Kuba Baltyn, Klasa 7 reprezentowała Lena Michoń pod kierunkiem nauczyciela historii, koordynatora szkolnego Annę Zarzycką –Tomalską. Nasze prace stanowiły ważny element dekoracji w akademii z okazji Święta Niepodległości. Zachęcamy do poznania sylwetek znanych Polaków. Tablica została umieszczona na korytarzu, by jak najwięcej osób miało szansę ich zobaczenia i przeczytania. Myśli skłaniają do przemyśleń, refleksji na temat patriotyzmu i życia.

Dziękujemy Pani Zycie Czechowskiej za inspirację, organizatorom wydarzenia: strona specjalni pl., patronom grupy Superbelfrzy RP.

Opracowanie

Koordynator akcji

Anna Zarzycka-Tomalska