OCT

Z cyklu: “Spotkania z lekturą”

Czytanie lektur szkolnych potrafi zainspirować do ciekawych zadań i projektów, a przy tym rozwija umiejętność krytycznego myślenia, rozumienia czytanego tekstu, zwłaszcza w obszarze symbolicznym! Takimi właśnie umiejętnościami wykazali się uczniowie klasy VII, którzy po wnikliwym omówieniu ” Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza stworzyli plakaty ilustrujące treść dzieła. Było wszystko: bogata treść, geneza dzieła, biografia twórcy, konteksty, symbolika i piękna oprawa artystyczna! Zwieńczeniem pracy siódmoklasistów jest wykonana gazetka, dzięki której każdy z uczniów będzie mógł sobie przyswoić lub przypomnieć niezwykły utwór, tak mocno wpisany w czas, jaki przed nami, a mianowicie – Dzień Zaduszny.

Okazuje się, że Mickiewiczowskie  ” Dziady” inspirują do dziś!
Oprac. mgr Monika Hobot