OCT

Warsztaty pszczelarskie

W dniach 4,5 i 6 października odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VI.

W czasie zajęć pani pszczelarka z „Nawłociowej Pasieki” w niezwykle interesujący sposób opowiadała o pszczołach, ich wyjątkowości i roli jaką pełnią w przyrodzie. Zapoznała  uczestników z historią pszczelarstwa oraz pracą w pasiece. Zaprezentowała ul, ramki, narzędzia i strój pszczelarza. Podczas zajęć uczniowie mogli bezpiecznie podziwiać zachowanie pszczół w szklanym ulu. Uczestnicy poznali również pszczele produkty oraz skosztowali gryczanego miodu.

Na pamiątkę spotkania dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały świece z pszczelego wosku lub pachnące, kolorowe mydełka.