OCT

VI edycja akcji “Sprzątamy dla Polski”

4 października 2023r. obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii i ekologów.

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Uczniowie klas „0”, I-III, IV-VIII Szkoły Podstawowej w Zrębicach uczestniczyli w VI edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski

Organizatorem akcji  jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministra Edukacji i Nauki.

Inicjatywa ma wpływ na kształtowanie świadomości postawy ekologicznej, patriotycznej, umiejętności segregowania i gospodarowania odpadami oraz umacnia poczucie odpowiedzialności za dbałość o nasze środowisko naturalne.

Uczniowie pod opieką wychowawców zbierali śmieci na terenach zielonych Zrębic (ul. Główna, Orlich Gniazd, plac zabaw, teren szkolny i poza szkołą, tereny leśne oraz okolice Kapliczki św. Idziego). Zbierane selektywnie śmieci zostały umieszczone w odpowiednich workach na odpady. Całe nasze przedsięwzięcie odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, sprzyjało integracji uczniów. Akcja przebiegała sprawnie, efektywnie i z zaangażowaniem.

Stała się symbolem troski o naszą Ojczyznę.

Całą naszą społeczność szkolną połączył wspólny cel, idea, wartości ekologiczne i działanie!

Bo dbać o Planetę to Nasz wspólny obowiązek.

Bo ważne są czyny!

Wielkie brawa dla „EKO-PATRIOTÓW” – uczniów Szkoły Podstawowej w Zrębicach #SprzątamyDlaPolski

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Opracowała koordynator szkolny: Anna Zarzycka-Tomalska