16
OCT
2023

Akcja #BohaterON w Twojej Szkole

BohaterON od sześciu lat gości w naszej Szkole Podstawowej w Zrębicach.

Po raz kolejny nasza szkoła zgłosiła się do udziału w akcji #BohaterONwTwojejSzkole.

BohaterOn – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski. W tym roku, w ramach projektu, nauczyciele historii przeprowadzą w klasach zajęcia lekcyjne dotyczące historii Polski XX wieku wg materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora akcji.

Celem Projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego oraz współczesnego patriotyzmu za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych z wykorzystaniem metod aktywizujących uczniów. Propagowanie wirtualnego miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim poprzez dobrowolne umieszczenie przez uczestników Projektu dedykowanych wpisów na portalu https://wpis.dumnizpowstancow.pl/

Można wysyłać kartki do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny.

Zachęcamy Wszystkich Uczniów oraz ich Rodziny do wzięcia udziału w akcji.

Powstań!

https://www.youtube.com/watch?v=1ZYU8UjU618

 Opracowała

Koordynator szkolny  Anna Zarzycka-Tomalska

IMG_20231010_222459