SEP

Wycieczka do Gliwic

“Magiczny dzień”

Dnia 27 września 2023r. uczniowie klasy IV, V, VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Gliwic. Arena Gliwice była miejscem niezwykłego wydarzenia jakim była rewia na lodzie. Wspólnie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl Magic! Story on ice. pt.:”Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii, dekoracji i profesjonalnej choreografii. Aktorzy mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty muzyczne, pirotechniczne i gra świateł. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kolejnym etapem wycieczki było “Kolejkowo” największa makieta kolejowa w Polsce- multisensoryczna wystawa, fascynujące miejsce działające na wyobraźnię dziecka. Podczas zwiedzania uczniowie otoczeni byli profesjonalną opieką przewodników, którzy realizowali tematykę przyrodniczą z elementami ścieżki edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa w różnych aspektach życia. Podczas zajęć inspirowali dzieci do myślenia, działania i poznawania świata. Makieta dotyczyła życia społecznego, elementów historii regionu Śląska, zawierała elementy realistyczne: prawdziwy deszcz i burzę, pływający po rzece statek, jeżdżące pociąg, tramwaje i samochody. Dzieci ćwiczyły koncentrację, słuchanie ze zrozumieniem oraz spostrzegawczość. Poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczniowie po wycieczce zakupili liczne pamiątki. To była fascynująca, a zarazem edukacyjna przygoda dla każdego!

Opracowała : Anna Zarzycka-Tomalska