SEP

Rajd “Dróżkami św. Idziego”

W sobotę, 9 września, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa uczniowie naszej szkoły przeszli tradycyjnie, jak co roku szlakiem turystycznym „Dróżki św. Idziego”. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wyruszyły spod szkoły, dzielnie maszerując dotarły do kapliczki, studzienki i skałki św. Idziego. Klasy: 4, 5, 6, 7 i 8 pod opieką wychowawców pokonały 9 kilometrowy odcinek z Olsztyna do Zrębic. Uczestnicy rajdu zobaczyli: olsztyńskie jaskinie, źródełko św. Idziego, kapliczkę, a na zakończenie weszli do zabytkowego kościoła parafialnego. Pogoda dopisała, na zakończenie wszyscy zjedli tradycyjny posiłek – pieczonki przygotowane przez rodziców.
Szkoła przyłączyła się w tym dniu także do kolejnej edycji Narodowego Czytania zainicjowanego przez Parę Prezydencką. Uczniowie klasy 7 i 8 odczytali fragmenty ” Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Połączono przyjemne z pożytecznym!