26
SEP
2023

I Ty możesz zostać mistrzem pióra!

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do udziału w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „ Po polsku o historii”. Organizatorem konkursu są: Fundacja „ Zawsze warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Uczestnicy dyktanda, przystępujący do projektu, kształtują postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych, a także ponadpodstawowych. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa. Etap szkolny Konkursu odbędzie się 27 września 2023 (środa,  godz.13.00), a etap wojewódzki 26 października 2023.
Uroczyste, wojewódzkie podsumowania konkursu odbędą się w dniach 14 do 22 listopada br. W szkolnym etapie weźmie udział 22 chętnych uczniów. Wszystkim uczestnikom życzymy połamania pióra i z całych sił kibicujemy!

Oprac. Monika Hobot

szkolny koordynator

XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

„ Po polsku o historii”