JUN

Wyniki I Szkolnego Konkursu Geograficznego

„FLAGI PAŃSTW EUROPY”

„FLAGI PAŃSTW ŚWIATA”

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu geograficznego. Celem konkursu było  zachęcenie uczniów do poszerzania i pogłębiania swoich wiadomości dotyczących geografii świata. Propagowanie wiedzy dotyczącej znajomości flag, stolic, państw Europy oraz krajów położonych na wszystkich kontynentach. Uczniowie wykazali się znajomością położenia geograficznego państw na mapie konturowej politycznej Europy i Świata.

Konkurs odbył się  2 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach. Organizatorem konkursu była Anna Zarzycka-Tomalska,  nauczyciel geografii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał pan mgr Wojciech Kucia. W skład komisji oceniającej wchodzili: nauczyciel historii,  mgr Anna Zarzycka-Tomalska oraz nauczyciel przyrody,  mgr Anna Miszczyk. W konkursie uczestniczyło 23 uczniów z klas 4-8.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria:  „FLAGI PAŃSTW EUROPY”

I miejsce: Dominik Kulpecki klasa 4

II miejsce: Aleksander Cichoń  klasa 4

III miejsce: Filip Kotas klasa 7

Kategoria: „FLAGI PAŃSTW ŚWIATA”

I miejsce: Weronika Zielska klasa 5

II miejsce: Jakub Ceglarz klasa 8

III miejsce: Anna Bednarek klasa 5

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów geograficznych.

Opracowała: Anna Zarzycka-Tomalska