JUN

Uroczysta Gala III Powiatowego Konkursu Historyczno- Literackiego- ” NA SKRZYDŁACH WOLNOŚCI “

7 czerwca gościliśmy w naszej szkole wspaniałych gości! Przybyli do nas laureaci III Powiatowego Konkursu Historyczno- Literackiego pt.: „Na skrzydłach wolności”. Wagę uroczystości podkreśliła obecność gości honorowych, którzy objęli patronatem konkurs. Dziękujemy Panu Tomaszowi Kucharskiemu- Burmistrzowi Miasta i Gminy Olsztyn oraz Pani Monice Kosielak- Radnej Rady Powiatu Częstochowskiego. To dzięki Państwa wsparciu i staraniom konkurs zyskał wysoką rangę. Uroczystość podkreśliły występy uczniów naszej szkoły. Dziewczęta z klasy 6 i 7 zaśpiewały piosenkę o wolności, a następnie wykonały układ taneczny, którym wyraziły swój sprzeciw przeciwko agresji i podkreśliły solidarność z Ukrainą ogarniętą wojną. Galę uświetniła wystawa prac ( akwarele) Pani Viktorii Yaniv, za którą serdecznie dziękujemy. W roli konferansjerów wystąpiły organizatorki i pomysłodawczynie wydarzenia: Anna Zarzycka- Tomalska oraz Monika Hobot.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wyrażamy wdzięczność opiekunom uczniów, którzy włożyli trud w przygotowanie swoich wychowanków!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Oprac. Monika Hobot