JUN

Ogólnopolski Projekt “Dookoła Polski”

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z zerówki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie „Dookoła Polski”. Jednym z jego celów było m.in. poszerzanie wiedzy o Polsce, a także o jej poszczególnych regionach.  W ramach realizacji tego projektu dzieci podejmowały różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami czy też ciekawostkami przyrodniczymi. Odbywając podróż po Polsce dowiadywały się np.: jak wyglądało życie ludzi w dawnych czasach oraz jakie kwiaty i zioła można było spotkać w przydomowych ogródkach. W Biskupinie uczestniczy w wykopaliskach archeologicznych. Odwiedzając Łowicz tworzyły charakterystyczne dla tego regionu wycinanki łowickie. Poznając Puszczę Białowieską wykonały makietę lasu z jego mieszkańcami. W województwie dolnośląskim uczestniczyły w zabawie tropiącej „Znajdź krasnala”, a rozwijając orientację w przestrzeni próbowały pokonać labirynt, aby dostać się do zamku Książ. Na Pustyni Błędowskiej tworzyły obrazy na piasku, a spacerując po krakowskim rynku karmiły gołębie. Poznając region, w którym mieszkają, odwiedziły jaskinię w rezerwacie „Sokole Góry” i poznały jej mieszkańców oraz odbyły podróż do kopalni węgla kamiennego. To tylko nieliczne zabawy i działania jakie  podejmowały dzieci poznając swój kraj.

Za udział w promowaniu własnego regionu otrzymaliśmy CERTYFIKAT  projektu edukacyjnego DOOKOŁA POLSKI , a za zrealizowanie wszystkich działań w ramach projektu przyznano nam specjalny CERTYFIKAT UZNANIA za kształtowanie postaw patriotycznych wśród przedszkolaków.

Oprac. Anna Miszczyk