MAY

Uczymy się ratować

Kolejna grupa uczniów edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyła w cyklu dodatkowych zajęć, realizowanych od wielu lat w naszej szkole, w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, prowadzonego  przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W roku szkolnym 2022/2023 byli to uczniowie I i II klasy.

Dzieci poznały podstawowe czynności ratujące życie oraz zasady jakich należy przestrzegać w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Uczestnicy zajęć otrzymali materiały dydaktyczne, zapewnione przez fundację.  Mieli możliwość praktycznie przećwiczyć elementy udzielania pierwszej pomocy: zachowanie bezpieczeństwa,  sprawdzenie przytomności, wezwanie pomocy, sprawdzenie oddechu, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, uciski klatki piersiowej.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, za co bez wątpienia zasłużyli na pochwałę.