MAY

Dzień Matki

Twoje serce Mamo jest takie ogromne:

gniazdko z Twoich ramion – takie bezpieczne.

Kiedy się w nie wtulam, łatwo jest zapomnieć,

wszystkie smutki, smuteczki, strachy niedorzeczne.

26 maja w naszej szkole odbył się koncert z okazji Dnia Matki.
W tym szczególnym dniu nasi uczniowie pragnęli wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza.

Koncert prowadzili: Wojtek i Oliwka z klasy III. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały się w piosence pt.: „Dam mamie serce”.

Następnie klasa I i II zaśpiewała piosenkę pt.:  „Witaj, wiosno” , „ Kocham Cię…” , klasa III zaprezentowała się piosenką pt.: „Jesteś mamo skarbem mym”, a wszystkie dzieci wspólnie zatańczyły taniec pt.: „Czekolada”Blanka i Franek z klasy II w piosence pt.: „Pięknie żyć”, udowodnili, jak ważne są dla dziecka rozmowy z mamą, która nieustannie przypomina, co robić, jak postępować, by dobrze i mądrze żyć.

Koncert bogaty był w występy solistów: Nadia z klasy I zaśpiewała piosenkę pt.: „Ja kocham mamę nie tylko od święta”, Nikola z klasy III piosenkę pt.: „ Nic dwa razy się nie zdarza”, a Bartek z klasy II ujął wszystkich wykonaniem piosenki pt.: „List do matki”.

Dzieci dziękowały za to, że Mama zawsze pamięta i często przypomina o szkolnych obowiązkach, i że pomaga w chwilach ważnych, kiedy trzeba wybierać i decydować. Było wiele wzruszeń i niejednej Mamie łezka zakręciła się w oku. Wyrazem miłości i wdzięczności były wykonane przez dzieci laurki i prezenty oraz przygotowany słodki poczęstunek, na który wszyscy zostali zaproszeni.

Oprac. Beata Florczyk