APR

Gminny Konkurs Matematyczny „Zostań mistrzem matematyki”

W piątek 31 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Zrębicach odbył się już po raz jedenasty Gminny Konkurs Matematyczny pod tytułem: „Zostań mistrzem matematyki”.

Podobnie jak w ubiegłych latach honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Pan Tomasz Kucharski.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas piątych i szóstych z terenu gminy Olsztyn, którzy prezentowali swoją wiedzę i umiejętności indywidualne oraz drużynowe. Na konkurs przybyli uczniowie ze Szkół Podstawowych: z Kusiąt, Olsztyna oraz Turowa. Udział w konkursie wzięli również uczniowie naszej szkoły. Łącznie było 12 uczestników.

Słowa powitania do wszystkich przybyłych gości skierowali – Pan Dyrektor Grzegorz Trąbski oraz uczennica naszej szkoły Anna Wojtasik.

Następnie przystąpiliśmy do rozgrzewki, rozwiązując krzyżówkę. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Czas na matematykę”. Kolejnym etapem było rozwiązanie testu składającego się z 12 zadań, które dotyczyły czasu, zegarów oraz kalendarza.

Po przerwie odbyły się rozgrywki drużynowe. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą rozwiązując zadania na czas. Szkoły zajęły poszczególne miejsca w następującej kolejności: Olsztyn, Kusięta, Zrębice i Turów.

Wyniki konkursu w klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

I miejsce – Halina Romańska (SP Olsztyn)

II miejsce – Michał Smolich (SP Kusięta)

III miejsce – Piotr Czyż (SP Kusięta)

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zrębicach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn – Pan Tomasz Kucharski.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznych matematycznych zmaganiach oraz nauczycielom, którzy dołożyli wszelkich starań w przygotowanie do konkursu swoich podopiecznych. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i realizacji konkursu; szczególnie moim koleżankom – Agnieszce Łukaszewicz i Marii Magierze, a także pracownikom obsługi.

Jeszcze raz dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy w przyszłym roku.

Opracowała: Małgorzata Pierzchała