Audycja muzyczna „Zaszumiały istebniańskie Beskidy”

Dnia 07.03.2023 r. odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna pt.:„Zaszumiały istebniańskie Beskidy”

Podczas zajęć dzieci poznawały:  tradycje, przyśpiewki i stroje górali Beskidu Śląskiego. Tancerze zaprezentowali 6 tańców: Kołomajki, czyli dziewczęcy taniec z warkoczami, Rejna,  Czosała się i Piłki – tradycyjne tańce z żartobliwymi przyśpiewkami, Żabiok – męski taniec popisowy i Świniorz – taniec parowy z przyśpiewką.

Poza pokazem, tancerze przygotowali dla uczniów zabawy – dziewczynki zatańczyły Kołomajki,  wszyscy rytmicznie klaskali w zabawie Owczareczek, a chłopcy próbowali wykonać podstawowe elementy Żabioka (między innymi skoki przez kapelusz). Uczniowie dowiedzieli się również z czego słynny jest Koniaków, jakie są elementy damskiego i męskiego stroju beskidzkiego, a także czym zajmowali się górale mieszkający na tych terenach.

Nasi uczniowie chętnie włączyli się do zabawy i z radością uczestniczyli w pokazach tanecznych.