01
FEB
2023

Ogólnopolski Konkurs Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”

W dniu 9 grudnia 2022r. o godz. 9:00 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek” przygotowany przez platformę Lingos. Koordynatorem konkursu językowego była Pani Agnieszka Łukaszewicz.

W arkuszu konkursowym znalazły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

Przez ponad miesiąc 25 uczniów z klas IV – VIII przygotowywało się do konkursu na bezpłatnej platformie LINGOS, gdzie czekała na nich gotowa baza słów i zwrotów, dostosowana do trzech kategorii wiekowych: klasy IV-V (poziom I), klasy VI-VII (poziom II) oraz VIII (poziom III). Uczniowie wykonywali lekcje w formie interaktywnych fiszek, aktywnie, ale bez tradycyjnego wkuwania słownictwa na pamięć. Dzięki tej metodzie nauka jest skuteczniejsza, a słowa na dłużej zostają w głowie.

Miło mi poinformować, że uczeń klasy VII – Grzegorz Adamus został laureatem II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek” i otrzymał nagrody ufundowane przez wydawnictwo EDGARD jezykiobce.pl  oraz platformę Lingos.

Na szczególne wyróżnienie zasługują również: Miłosz Trąbski z klasy V, który zajął IV miejsce oraz Lena Ceglarz z klasy VI zajmując miejsce VI.

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy!!!

Agnieszka Łukaszewicz