NOV

Spotkanie z przedstawicielem KRUS

Dnia 23 listopada uczniowie kl. I-III oraz 5 i 6 latki wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Regionalnego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie panią Roksaną Dolniak. Przeprowadzona pogadanka dotyczyła „Bezpieczeństwa dzieci podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz zabaw na wsi”.

Często dzieci od najmłodszych lat pomagają rodzicom w codziennych obowiązkach gospodarskich. Spotkanie miało na celu przypomnienie o zagrożeniach wynikających z nieuwagi i lekkomyślności. Dzieci miały okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i trafnie oceniały przedstawiane sytuacje, pokazując, jak ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa. Na zakończenie nasi uczniowie otrzymali książeczki  z rebusami i łamigłówkami o tematyce rolniczej oraz opaski i kamizelki odblaskowe.

Cieszy nas, że wiedza naszych uczniów (szczególnie z klasy III) na temat tego, jak należy się zachowywać, czego unikać, w jaki sposób nie narazić się na zagrożenia związane z pracą i przebywaniem w gospodarstwie rolnym jest naprawdę duża.

Anna Miszczyk