OCT

Sami nie wiecie,

Co posiadacie.”

Stanisław Jachowicz

4 października 2022r. klasy 4 i 5 wraz z wychowawczyniami udały się na jednodniową wycieczkę do Żarek. Pierwszym punktem programu było Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”, gdzie dzieci odbyły podróż w czasie i poznały historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach. Następnie odwiedziły „Wehikuł Czasu Na Jurajskim Szlaku”, gdzie poznały jak wyglądał średniowieczny obóz, nauczyły się jak robić podpłomyki oraz makramowe ludziki. Ostatnim punktem programu była Manufaktura Słodyczy „Hokus Pokuss”. W tym niezwykłym kolorowym i słodkim miejscu nasi uczniowie poznali technikę tworzenia słodyczy i pod okiem fachowców wykonali swoje pierwsze lizaki.

W ten jesienny dzień uśmiechów i radości nie było końca!

Agnieszka Łukaszewicz

Małgorzata Pierzchała