OCT

Szkolna wycieczka do Orientarium w Łodzi

5 października  2022r. uczniowie klasy 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Zrębicach wraz z nauczycielami wychowawcami: panią Moniką Hobot, Anną Zarzycką-Tomalską i panem Wojciechem Kucia uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do  Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.  Celem wycieczki była integracja uczniów, kształtowanie właściwych zachowań oraz aktywne spędzanie czasu na powietrzu. Niebywałą atrakcją było znajdujące się w Orientarium  ponad 3000 zwierząt z 554 gatunków. Obiekt jest największym w Polsce i jednym  z  najnowocześniejszych w Europie.  Zobaczyliśmy: hipopotamy, słonie, tygrysy, żyrafy, tygrysy, ibisy szkarłatne, kapibarę wielką, kariama, pingwiny, lemury, wielbłądy, kornońca plamoczybego, rekiny, płaszczki i  małpy i wiele innych. Naszą uwagę wzbudziły obszerne wybiegi z dużą ilością roślin, wody i piasku. Odwiedziliśmy Orientarium, w którym obserwowaliśmy wybieg dla słoni indyjskich, rekordowych rozmiarów krokodyla, zagrożone orangutany, oraz podwodny tunel w którym,  nad głowami podziwialiśmy rekiny, płaszczaki. Wiele z tych zwierząt to gatunki zagrożone wyginięciem.  Zachwyt wzbudzały  egzotyczne rośliny zielone pochodzące z Azji Południowo-Wschodniej. Ostatnim naszym punktem wycieczki było zakupienie pamiątek, które będą nam przypominać pobyt w ogrodzie zoologicznym.

Zdobyta wiedza w przyszłości na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie wykorzystywana na różnych zajęciach lekcyjnych. Dziękujemy organizatorowi szkolnemu  naszego wyjazdu,  pani Monice Hobot za możliwość obcowania z egzotycznymi, niespotykanymi gatunkami roślin  i zwierząt. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i spędziliśmy wszyscy razem miło dzień.

Opracowanie: Anna Zarzycka-Tomalska