OCT

Spotkanie z policjantami

Bezpieczeństwo ważna sprawa!

W ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” 27 września i  7 października,  przedszkolaków i uczniów klas I – III odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynie: st.asp. Mirosław Popiół i asp.szt. Andrzej Foltyn.

Przeprowadzili oni pogadankę na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomnieli zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz opowiedzieli jak należy zachowywać się w sytuacji, gdy spotkamy kogoś obcego. Dzieci mogły również obejrzeć umundurowanie i wyposażenie policjanta niezbędne w jego pracy. Z wielką radością przymierzały czapkę i kamizelkę odblaskową. Prawdziwą  niespodzianką okazał się policyjny radiowóz, do którego mogły wsiąść i obejrzeć z bliska. Na pamiątkę spotkania policjanci podarowali dzieciom elementy odblaskowe.

Za poświęcony czas i ciekawe zajęcia nauczyciele i dzieci składają serdeczne podziękowania.

Oprac. Anna Miszczyk