OCT

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej związany jest w naszej szkole ze ślubowaniem pierwszoklasistów i przyjęciem ich w poczet uczniów. W tym roku szkolnym,  13 października 2022 roku przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a następnie uczniowie klasy pierwszej: Nadia, Olek, Antek i Stasiu mieli możliwość zaprezentowania się na scenie. Śpiewając piosenki i recytując wierszyki dali niezbity dowód na to, że zasługują na miano uczniów. Pan dyrektor Grzegorz Trąbski dokonał oficjalnie aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Zrębicach. Rodzice ze wzruszeniem dzielnie wspierali swoje pociechy podczas uroczystego pasowania i obdarowali dzieci słodkimi rożkami obfitości. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego w imieniu wszystkich starszych koleżanek i kolegów wręczyli pierwszakom pluszowe misie.

Życzmy sobie, by Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym były radosne, spokojne i pełne zadowolenia.

Beata Florczyk