OCT

Dyktando Niepodległościowe za nami!

„Język jest mapą drogową kultury.

Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają.”

Rita Mae Brown

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział  w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „ Po polsku o historii”. Dyktando odbyło się 29 września punktualnie o godz. 13.00. Przystąpiło do niego 26 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, którym odpowiadały  kategorie wiekowe ( IV-VI/  VII-VIII). Starsi uczniowie pisali dyktando o „ Niepodległej edukacji”, z którego dowiedzieli się między innymi, jak ważną rolę w procesie odzyskania niepodległości odegrali polscy nauczyciele. Grupa młodsza pisała dyktando zatytułowane: „ Wielki mały wiersz”, a dotyczyło ono tego,  jaką rolę w dziejach Polski i Polaków odegrał utwór Marii Konopnickiej pt.: „ Rota”.

Nasi uczniowie poradzili sobie z zawiłościami ortograficznymi znakomicie! Dodam, że kilka prac zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, ale na ostateczne wyniki poczekamy do 19 października. Konkurs stał się okazją nie tylko do sprawdzenia  wiedzy ortograficznej,  interpunkcyjnej, ale przede wszystkim  zamanifestowania dojrzałości patriotycznej. Kultura języka i dbałość o formę pisemną wyraża nasz szacunek oraz miłość do Ojczyzny! Za to serdecznie – Wam moi drodzy wychowankowie dziękuję! Słowa podziękowania kieruję także do rodziców, którzy zadbali o  Wasz zewnętrzny wizerunek. Podniosłość chwili  podkreślono poprzez strój galowy! Jestem Państwu za to bardzo wdzięczna!

Wierzę, że to dopiero początek i z przyjemnością zaproszę Was- drodzy uczniowie na kolejne edycje, które z pewnością odbędą się w kolejnych latach.

Szkolny Koordynator Konkursu

Monika Hobot