SEP

X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

I Ty możesz zostać mistrzem pióra!

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do udziału w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „ Po polsku o historii”. Organizatorem konkursu są: Fundacja „ Zawsze warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Tegoroczna edycja dyktanda skoncentrowana jest na doskonaleniu umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę ( 1914/1918-1989).  Uczestnicy dyktanda, przystępujący do projektu, kształtują postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII szkół podstawowych, a także ponadpodstawowych. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa. Etap szkolny Konkursu odbędzie się 29 września 2022 (czwartek,  godz.13.00), a etap wojewódzki 26 października 2022 (środa).
Uroczyste, wojewódzkie podsumowania konkursu odbędą się w dniach 16 do 22 listopada br. W szkolnym etapie weźmie udział około 30 chętnych naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom życzymy połamania pióra i z całych sił kibicujemy!

Oprac. Monika Hobot

szkolny koordynator

X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

„ Po polsku o historii”