04
MAY
2022

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia przeprowadzanych jest szereg działań, mających na celu promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole obchodziliśmy go 29 kwietnia.

W tym dniu wszyscy uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono. Pierwszym punktem uroczystości był turniej ekologiczny, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Rywalizowały ze sobą w 5 konkurencjach: strącanie butelkowych kręgli, układanie puzzli przyrodniczych, wyścig z kwiatkiem, segregacja odpadów i układanie napisu ZIEMIA z plastikowych nakrętek. Wszyscy dzielnie walczyli, aby zdobyć jak największą ilość punktów. Pierwsze miejsce równorzędnie zdobyły klasy I i II, miejsce drugie powędrowało do klasy III. Dzieci  otrzymały dyplomy i słodkie podarunki.  Kolejnym zadaniem, jakie stało w tym dniu przed uczniami, były zagadki ekologiczne. Na zakończenie chętni uczniowie z klas starszych zaprezentowali  pokaz mody, którego tematem przewodnim były cztery żywioły: ZIEMIA, OGIEŃ, WODA i POWIETRZE. Uczestnicy pokazu wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością.

Anna Miszczyk