JAN

Szkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej

Szkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej za nami!

26 stycznia 2022 r. w sali nr 3 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Mitologicznej. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Trzyosobowe zespoły, począwszy od kl. IV aż do VIII zmagały się z wieloma zadaniami, jakie przygotowały nauczycielki języka polskiego: pani Monika Hobot oraz pani Maria Magiera. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy mitologicznej poznanej na etapie szkoły podstawowej. Należało się wykazać znajomością poszczególnych mitów, bogów greckich oraz ich atrybutów, związków frazeologicznych pochodzących z mitów oraz stworzyć plakat zapraszający na turniej wiedzy mitologicznej. Uczniowie pisali również list do Zeusa i jego boskiej świty. Największą ilość punktów, a tym samym I miejsce,  zdobyła klasa VIII, którą reprezentowały: W. Wojtasik, K. Pietruszewska, G. Osowiecka.

Kolejne miejsca uplasowały się w następujący sposób:

II miejsce: klasa V ( M. Ceglarz, L. Caban, Z. Kabała)

klasa VI ( K. Jabłoński, E. Łapa, P. Żurek)

III miejsce: klasa IV ( W. Zielska, M. Kosielak, M. Trąbski, M. Rozpędek)

IV miejsce: klasa VII ( A. Wojtasik, B. Stępień, W. Rosak)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy wiedzy!

Oprac. Monika Hobot