OCT

Projekt „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”

PAMIEC81-JPG-1(1)

Co za nami, co przed nami?

• Wywiesiliśmy plakat informujący o projekcie.
  • Dla uczniów klas VII i VIII odbędzie się projekcja filmu “Nie zabierajcie mamy”.
  • Nauczyciele będą uczestniczyć w dwóch wykładach w ramach spotkań “Odkrywamy historię Solidarności”.
  • Uczniowie wezmą udział w konkursach tematycznych.
  • Na lekcjach historii zostaną wykorzystane materiały edukacyjne przygotowane przez IPN, poświęcone stanowi wojennemu.
  • Na terenie szkoły przygotowana będzie wystawa IPN „STAN WOJENNY 1981-83”.
  • Uczniowie klasy VII pod kierunkiem nauczycielki historii, pani Anny Zarzyckiej-Tomalskiej przygotowali szkolny kącik patriotyczno – historyczny “40 lat po stanie wojennym”.

Weronika Rosak, uczennica klasy VII i Bartek Pala, uczeń klasy VIII własnoręcznie wykonali plakaty przedstawiające stan wojenny.

Szczególne podziękowania dla Karola Trąbskiego, Mateusza Chorążewskiego, Anny Wojtasik, Blanki Stępień z klasy VII za pomoc i zaangażowanie.

Opracowanie: Anna Zarzycka-Tomalska