SEP

Wycieczka do kina

28 września 2021 r. uczniowie klas VII– VIII  wybrali się wraz z wychowawcami, opiekunami do kina Cinema City Wolność w Częstochowie, by obejrzeć najnowszy film o  Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Film biograficzny „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii Tadeusza Syki pokazuje mniej znane, wojenne losy księdza kapelana, porucznika o pseudonimie Radwan II.

„To historia, bez której nie jesteśmy w stanie zrozumieć późniejszego prymasa. Bo to jest czas, kiedy on dojrzewał, kształtował swój charakter”. Czas II wojny światowej to dla księdza  Stefana Wyszyńskiego bolesna rzeczywistość, która go hartuje jako człowieka i wzmacnia jego wiarę.  Film przedstawia historię człowieka, który w pełnym rozterek  czasie wojny, musi odpowiedzieć sobie na pytanie: „Jak w wojennej codzienności mamy sobie wybaczać? Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

Warto było zobaczyć ten film, który wzrusza i uczy postaw patriotycznych.

Opracowanie Anna Zarzycka-Tomalska