SEP

Rajd „Dróżkami św. Idziego”

W sobotę 11 września, wzorem ubiegłych lat, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowany został w naszej szkole rajd „Dróżkami św. Idziego”. Uczestnicy wyruszyli w dwóch grupach. Uczniowie ze starszych klas tradycyjnie wędrowali szlakiem turystycznym „Dróżki św. Idziego” wiodącym z Olsztyna przez Sokole Góry do Zrębic. Jak co roku odwiedzili kapliczkę i zabytkowy kościół św. Idziego w Zrębicach. Natomiast dzieci z młodszych klas pokonały trasę ze szkoły do kapliczki, studzienki i skałki św. Idziego.

Po trudach wędrówki, na szkolnym podwórku, uczestnicy rajdu kosztowali lokalnego przysmaku – pieczonek przygotowanych przez rodziców oraz ciast i przekąsek serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich ze Zrębic i Krasawy. Dodatkową atrakcją zaproponowaną przez KGW był pokaz rękodzieła. Gospodynie prezentowały robótki na drutach i szydełku. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach i własnoręcznie wykonać kwiaty z bibuły. Ogromnym zainteresowanie cieszyła się  wyjątkowa wystawa owadów, ze zbiorów pana Klasińskiego, który ponadto przekazał oglądającym mnóstwo ciekawych informacji na temat prezentowanych okazów.

Organizatorami tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa byli: Szkoła Podstawowa w Zrębicach, Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, Parafia św. Idziego w Zrębicach oraz Koła Gospodyń Wiejskich ze Zrębic i Krasawy.